facebook
facebook
ukrainian
russian
facebook
logo ZIAD

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

CENY I DOSTĘPNOŚĆ POKOI

________A k t u a l n o ś c i_______

Rowerowy weekend
_______________________________
Stara Stacja Kolei Linowej Szyndzielnia
_______________________________
logo bborn
_______________________________
logo kolei
_______________________________ _______________________________ _______________________________ _______________________________ _______________________________ _______________________________

"Stara Stacja 1 000 m n.p.m." na Szyndzielni

Kamienny budynek starej stacji to dawna górna stacja Kolei Linowej Szyndzielnia. Obiekt pełnił swoją podstawową funkcję w latach 1953 - 1994.

Podczas modernizacji kolei w 1995 zmieniły się uwarunkowania techniczne, a modernizacja budynku okazała się zbyt kosztowna, taniej było tuż obok wybudować nową, przeszkloną stację. Przez wiele lat obiekt stał zamknięty.

W 2016 r. właściciel kolei - spółka ZIAD Bielsko-Biała SA wyremontowała wnętrze budynku. Jest nowa podłoga i sufit, a także bufet, stoliki, krzesła, żeliwny kominek i mała scena. Obecnie obiekt pełni rolę poczekalni dla turystów, w której można schronić się przed deszczem podczas załamania pogody, a także usiąść, napić się i zjeść.
W środku znajduje się ekspozycja starych wagoników kolei linowej, są archiwalne fotografie i tablica z historią kolejki.

W "Starej Stacji 1000 m n.p.m", bo tak nazywa się to miejsce, można również organizować imprezy rodzinne, spotkania integracyjne, konferencje, wernisaże, zloty turystyczne czy kameralne koncerty.

Stara Stacja oferuje:

_____O f e r t y   s p e c j a l n e_____

WESELAweselaTOR SANECZKOWY NA DĘBOWCU
tor saneczkowy Dębowiec

CENTRUM REHABILITACJI
rehabilitacja

PARK LINOWY DĘBOWIEC
park linowy

__________________________________
Hotel Dębowiec